Cvičením proti únavě

Dneska pár slov pro fyzicky pracující muže či ženy.

Máš pocit, že po celém dnu, co jsi na nohou, už nemáš chuť, náladu ani energii si zacvičit?

Možná právě v tom je zakopaný pes. Celý den lítáš jak zběsilý, večer jsi naprosto bez energie a druhý den znova a večer zas bez energie? Je tohle tvůj případ?

Paradoxně máš nedostatek toho správného pohybu.

Napadá mě paralela, kdy jsme byli s kolegyní masírovat v hotelu. Masírovali jsme celý den od devíti od rána do devíti do večera a já už se potom těšil, jak padneme do postele a půjdeme spát. Jenže po tom, co jsme poklidili masérnu, jsem věděl, že jen tak neusnu. Chtělo to něco na uklidnění. Tak jsme zalezli do lobby baru, dali si dvě dvojky bílého a pak spali mnohem lépe, než kdybychom šli rovnou spát.

Tohle je v principu to samé. Létáš celý den jako číšník, jezdíš v autě jako kurýr, jezdíš na skladě jako skladník nebo běháš po zahradě jako zahradník a pak jsi fyzicky tak vyčerpaný, že nemůžeš ani spát. Jenže ono stačí udělat si třicet minut pro sebe té správné fyzické aktivity a bude ti hej.

Je už celkem jedno jaká aktivita to bude, důležité je aby tě bavila. Můžeš se jít proběhnout, projet na kole nebo si zacvičit do fitka. Jenže se blíží zima a ne všichni máte čas jít ještě do fitka. Právě proto je tu MK online fitness. Členský klub, kde najdeš tréninkově plány, videa se cviky na doma a check list, kde si můžeš hlídat svůj pokrok.

V náročný den můžeš zvolit například žebřík s menší obtížností a vyšším počtem opakování v den volna můžeš zvolit silový blok s větší zátěží a menší počtem opakování. Nezapomeň vždy do tréninku zahrnout své problematické partie.

Já trávím většinu pracovního dne v autě, takže nikdy nezapomenu na zadní deltové svaly, trapézové svaly a spodní část zad (upažování v předklonu, zdvihy se zátěží, rozpažování až do vzpažení, válečník apod.) Všechny popisy cviků včetně videa najdeš v MK online fitness, na měsíc zcela zdarma.

Neděs se pohybu. Právě ten správný pohyb ti pomůže.

cvičení

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů