Nostalgicky vzpomínala na ty časy

Nostalgicky vzpomínala na ty časy

Odchod z práce, příchod do fitness klubu. Zahřála se na běžeckém pásu, potom si dala pár dřepů se zátěží, bulharské dřepy s činkami v ruce, zakopávání na stroji. Karolína k nohám obvykle přidávala cviky na břicho, takže si vzala podložku a druhou polovinu tréninku trávila na zemi. Střihla si koloběžku, sed-lehy, vzpor, nějaký druh hyperextenze a se spokojeným pocitem odešla domů.

Za manželem.

Občas Karolínu mrzelo, že manžel nechodil cvičit s ní. Zdůvodňoval to velkým množstvím práce, ale Karolína byla přesvědčena, o tom, že ho spíše nelákalo chodit do fitness plné lidí a uřvaných chlapů. Marné bylo vysvětlování, že uřvaní chlapi už jsou dneska na ústupu a že ve fitness vládne pohoda, přátelská atmosféra a čistota.

Teď při krmení svého téměř ročního syna a sledování dvou a půl leté dcery, opravdu jen nostalgicky vzpomínala.

To, co tvořila předchozích 10 let, bylo poctivě vydřené. Už se jí nesmály, že vypadá jak jablko, ale věděla, že jakékoliv porušení životosprávy ji krutě potrestá. A po dvou dětech byla její vydřená postava fuč.

Není čas chodit do fitka. Když jedno dítě zrovna jí, druhé si chce hrát. Když syn usne, dcera chce číst pohádku a do 10 minut spí už všichni tři (v tom lepším případě). A to nemluvím o probdělých nocích, kdy Kája marně přemýšlí, čím by malého syna utěšila, aby neplakal.

Tenhle rodinný kolotoč ji vyšťavuje a cítí, že potřebuje alespoň chvilku pro sebe, aby mohla doplnit energii a být lepší matkou. A to nemluvím o tom, že s manželem už neměli čas jeden na druhého.

Tenhle věčný shon není to, co si představovala pod pojmem rodina.

Jak z toho ven?

Potřebuje chvilku pro sebe, aby měla více energie. Už přemýšlela o tom, že bude cvičit doma, ale neví jaké cviky a navíc ji přijde, že to nemá žádný systém. Může udělat cviky, které ji zrovna napadnou, ale dělá je správně?

Dělám dostatečný počet opakování?

Nemůžu si tímhle cvikem spíše ublížit?

Tohle je moc těžké, potřebuji to nějak usnadnit.

Tohle je naopak jednoduché potřebovala bych zvýšit zátěž.

Když cvičím doma s vahou vlastního těla, tak si přeci nejde upravovat zátěž. (Ale jde :-))

Potom zaslechla o MK online fitness programu.

Tréninkové cviky s vahou vlastního těla, na cvičení doma. Hmmm, zajímavé.

Možnost variability cviků. To potřebuju.

Doporučené tréninkové plány. Fakt? To je dobrý, nemusím přemýšlet, co mám cvičit

Trénink na 15-35 minut. No 30 minut mi děcka asi nedají, ale 15-20 by šlo.

Více než stovka videí se cviky. Super, aspoň si u toho neublížím.

A tak si zakoupila členství v MK online fitness klubu a začala cvičit.

Najednou měla více energie na všechno to přebalování, krmení, svlékání… a trochu více nadhledu, díky kterému dokázala s klidnou hlavou zmenšit počet slov nesmíš, nechoď, počkej…

To všechno se začalo projevovat i na její tělesné stránce a psychické pohodě. Získala zpět ztracené sebevědomí a radost z rodiny, kterou si tolik přála.

Když jednoho večera přišel manžel domů a Kája ležela na podložce a zrovna cvičila „véčko“ na přímé břišní svaly, zeptal se jí: „Co to děláš?

A od té doby cvičí spolu.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů