Příběh osamělého muže

Den první:

„Třeba to už tentokrát vyjde,“ říkal si Pepa, když se chystal na rande.

Jenže ono to ani tentokrát nevyšlo.

Slečna byla hezká jako obrázek, zábavná jak lunapark a chytrá jak Edison.

Pepa je sympatický jak Brad Pitt před 20 lety a výřečný jak oslík od Shreka.

Jenže po schůzce slyšel Pepa jenom typické: „Promiň, je mi s tebou fajn, ale já se teď necítím na vztah.“

Jasně.

Kdyby si psal všechny typy odmítnutí, která už slyšel, mohl by z nich napsat román. A tak se Pepa rozhodnul, že už to tak dále nebude, že už ho ženy odmítat nebudou.

Jenže, jak to udělat? Jak to změnit. Jak se dokázat ženě „prodat?“ Jak za těch 120 minut na rande mám zaujmout a nestrachovat se celou dobu jenom o to, jestli nejsem moc trapný.

Pravdou bylo, že ačkoliv byl Pepa, milý, zábavný a hodný, ženám na něm něco chybělo.

Ale co?

Den druhý:

Pepa přemýšlel, co je špatně. Před každou schůzkou má strach, aby vůbec přišla, při každé schůzce je až přehnaně snaživý (ze strachu), a při každém oblékání na rande si ze samé nervozity vezme jednu ponožku oranžovou a jednu zelenou. Proč by právě jeho měli chtít? Nervózního průměrného kluka s nadváhou.

Den třetí až třináctý:

Pepa začal cvičit. Jde to ztuha a těžko. Každý cvik bolí, ale má tréninkové plány, které plní a líbí se mu ta svoboda a variabilita tréninku. Jednou cvičí doma, jednou cvičí venku, jednou doběhne do lesa, jednou ve městě na workoutovém hřišti s kamarádem.

Den čtrnáctý:

Pepa si už čtrnáct dní plní každodenní malé cíle. Každý den dá trochu větší sklon při kliku, o jeden dřep navíc, vydrží o vteřinu déle ve vzporu, dodržuje stanovený jídelníček. Každý večer si napíše do své tabulky řízení energie, co dobrého pro sebe dnes udělal. Pepa se zařekl, že minimálně na půl roku na žádné rande nepůjde. Půjde, až bude mít vysportované tělo. Jenže tahle holka, kterou potkal na seznamce, vypadá vážně báječně, takže udělá výjimku a ještě zítra na jedno rande půjde.

Den patnáctý:

Slečna byla hezká jako obrázek, zábavná jak lunapark a chytrá jak Edison – jmenovala se Viktorie.

A Pepa… …byl prostě Pepa.

Den číslo 745:

Na Pepu hledí desítky párů očí jeho nejbližších a jeho Viktorie v doprovodu svého otce míří ve svatebních šatech k němu.

Jak se to Pepovi podařilo?

Zlom nastal den druhý, kdy se Pepa rozhodl udělat změnu. Po patnácti dnech cvičení nemohl mít kluk s nadváhou tělo Arnolda Schwarzeneggera, takže díky tomu to nebylo. Jak je možné, že se rande tentokrát povedlo a před tím ne?

Povedlo se proto, že Pepa… byl prostě Pepou. Byl nejlepší verzí sebe sama. Potřeboval si jenom více věřit k tomu, aby byl prostě sám sebou.

Cvičení mu sloužilo jako skvělé tréninkové hřiště. Když dokážu tenhle cvik, proč bych nemohl já Pepa z Horní Dolní zaujmout tuhle krásnou holku z města.

Svou vysněnou krásnou nezískal proto, že měl tělo, jaké chtěl.

Svou vysněnou krásku získal proto, že začal věřit tomu, že být nejlepší verzí sebe sama je ta nejlepší cesta ke štěstí.

A co ty?

Chceš být jako Pepa a získat svou vysněnou Viktorii?

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů